„MAŁY MATEMATYK”

MIĘDZYSZKOLNY KONKURS MATEMATYCZNY DLA UCZNIÓW KLAS III SZKÓŁ PODSTAWOWYCH  „MAŁY MATEMATYK”

          16 maja 2017r. zorganizowaliśmy w naszej szkole konkurs matematyczny dla uczniów klas trzecich. W konkursie brali udział reprezentanci wszystkich szkól podstawowych z gminy Kłodawa.

           Na terenie naszej gminy odbywają się różnorodne konkursy przeznaczone dla uczniów z pierwszego etapu edukacyjnego – recytatorskie, plastyczne, czytelnicze, ortograficzne, ale jak do tej pory nie organizowano konkursów matematycznych. Dlatego postanowiliśmy zorganizować konkurs pod nazwą: „Mały Matematyk”.

Całe to przedsięwzięcie udało się zorganizować dzięki sponsorom, którzy ofiarowali  nagrody dla uczestników konkursu. Byli to: pani Donata Klonowicz – Księgarnia Kłodawa, Hurtownia „Taniej Książki” – Tuliszków, Wydawnictwo „Drugi Tom” z Radomia oraz pan Wojciech Estkowski, który podarował słodki poczęstunek dla uczestników konkursu i ich opiekunów. Również Rada Rodziców wsparła nasze przedsięwzięcie i zafundowała napoje dla dzieci oraz batoniki.

Emocje były ogromne, zarówno u dzieci jak i u organizatorów. Na szczęście jednak cały konkurs przebiegł zgodnie z oczekiwaniami.

Najlepszy wynik – 100% poprawnych odpowiedzi osiągnął uczeń ze Szkoły Podstawowej w Lubońku – Janek Kordos.

Drugie miejsce zajęła uczennica naszej szkoły – Nadia Szkudlarek.

Trzecie miejsce zajęło troje uczniów:

Igor Jankowski ze Szkoły Podstawowej w Kłodawie,

Weronika Bartczak ze Szkoły Podstawowej w Wólce Czepowej, oraz

Krzysztof Rembelski Również uczeń ze szkoły w Wólce Czepowej.

Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom konkursu, serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych matematycznych sukcesów. Mamy nadzieję, że konkurs ten uda nam się powtórzyć w przyszłym roku, a może na stałe zagości w naszej szkole? Wszystko przed nami.

Dodaj komentarz