Klasa 6

W tym miejscu pojawią się materiały do pracy zdalnej.

Od 26 października do 6 listopada 2020 roku klasa 6 realizować będzie projekt edukacyjny, którego celem jest przyjazne i merytoryczne przyswojenie wiedzy w czasie nauczania zdalnego. Na projekt składają się zagadnienia z poszczególnych przedmiotów. Każdy z Was będzie miał obowiązek opracować je w dowolnej, wybranej przez siebie formie – plakatu, prezentacji, filmu czy teczki (lapbook), które będą efektem końcowym projektu. Za udział w projekcie otrzymacie punkty z każdego przedmiotu – im większe zaangażowanie, tym automatycznie liczba punktów będzie wyższa. O szczegółach poinformują Was nauczyciele. Pamiętajcie, że konsultacje odbywać się będą w czasie godzin lekcyjnych, zgodnie z dotychczasowym planem.

PROJEKT EDUKACYJNY „JESIENNE PORZĄDKI”

  • biologia – Zachowania zwierząt i roślin jesienią
  • historia, muzyka – Święta narodowe przypadające jesienią (oraz ich znaczenie) + pieśni patriotyczne z nimi związane
  • matematyka, j. angielski, informatyka – Odnawiamy pokój – koszty, prace remontowe, materiały (dialog, mapa myśli)
  • technika, informatyka, matematyka – Projektujemy ogród wykorzystując figury geometryczne
  • geografia – Dlaczego jesienią pogoda bywa kapryśna? (pory roku, ruch obrotowy i obiegowy Ziemi)
  • j. polski, plastyka – Wyszukaj wiersz o tematyce jesiennej i go zinterpretuj; przedstaw interpretację w postaci rysunku

_____________________________________________________________________________

GEOGRAFIA, 10.06.2020 r., Temat: Wzajemne relacje Polski i jej sąsiadów.

Proszę zapisać powyższy temat i zapoznać się z nim w podręczniku (str 178-184). Czytając go przekonacie się, że warto dbać o jak najlepsze relacje z państwami, z którymi sąsiadujemy. Poznacie relacje z Niemcami, Rosją, Ukrainą, Białorusią, Litwą, Czechami i Słowacją.

HISTORIA, 09.06.2020 r., Temat: Wiek XIX.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat. Następnie, zapoznajcie się z poniższymi materiałami – poznacie wynalazki, które zmieniły życie ludzi.

https://epodreczniki.pl/a/wiek-pary-i-elektrycznosci/DYcBIV1kN

http://www.kopernik.org.pl/wystawy/artykul/wynalazki-ludzkosci-co-zrewolucjonizowalo-wspolczesny-swiat/

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/869026,Aleksander-Bell-jego-wynalazek-opanowal-caly-swiat

HISTORIA, 04.06.2020 r., Temat: Wirtualna wizyta w Wilanowie.

Na dzisiejszej lekcji odbędziecie wirtualną wycieczkę po Pałacu w Wilanowie (https://www.ai360.pl/panoramy/382), słuchając słuchowiska „Detektyw Główka na tropie”(http://wilanowpalac.home.pl/new_10_09_2013/web/file/Detektyw_Glowka_na_tropie.mp3). Zachęcam również do odwiedzenia oficjalnej strony muzeum (https://www.wilanow-palac.pl/rezydencja_wilanowska.html).

GEOGRAFIA, 03.06.2020 r., Temat: Rosja – od Bałtyku po Ocean Spokojny.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 170-177) i na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-i-gospodarka-federacji-rosyjskiej/D13bOfdoA). Nauczycie się określić położenie Federacji Rosyjskiej na mapie świata, jaki jest podział administracyjny Federacji Rosyjskiej i czym jest obwód kaliningradzki, scharakteryzować środowisko przyrodnicze Federacji Rosyjskiej, opisać rozmieszczenie i cechy rosyjskiej ludności oraz wymienić główne gałęzie rosyjskiej gospodarki.

HISTORIA, 02.06.2020 r., Temat: Zygmunt I Stary – powtórka.

Po zapisaniu tematu w zeszytach przedmiotowych, zapoznajcie się z treściami na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/europejskie-mocarstwo/D4LQzshYT) oraz z zamieszczonymi poniżej filmami. Przypomnimy sobie o panowaniu przedostatniego króla z dynastii Jagiellonów, który wprowadził nasz kraj w okres świetności – złotego wieku.

HISTORIA, 28.05.2020 r., Temat: Wielkie odkrycia geograficzne – podsumowanie.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat. Poświęcony jest zagadnieniom, które omawialiśmy na początku roku szkolnego – wielkim odkryciom geograficznym. By utrwalić wiadomości, obejrzyjcie zamieszczony poniżej film dokumentalny.

GEOGRAFIA, 27.05.2020 r., Temat: Ukraina w czasach przemian.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i, standardowo, zapoznajcie się z nim w podręczniku oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-i-gospodarka-ukrainy/DwjEFkDVS). Nauczycie się określać położenie Ukrainy na mapie Europy, omawiać aktualną sytuację polityczną na Ukrainie, opisywać podział administracyjny Ukrainy, charakteryzować środowisko przyrodnicze Ukrainy, omawiać rozmieszczenie i cechy ukraińskiej ludności oraz wymieniać główne gałęzie ukraińskiej gospodarki. Po zapoznaniu się z materiałami, obejrzyjcie zamieszczony poniżej film.

UWAGA! W dniu 2 czerwca 2020 r. od godz. 8.00 odbywać się będą konsultacje z następujących przedmiotów: informatyki, historii, biologii oraz j. angielskiego. Natomiast 3 czerwca od godz. 9.00: z geografii, j. polskiego oraz matematyki.

HISTORIA, 26.05.2020 r., Temat: Podsumowanie wiadomości – husaria.

Dzisiaj zajmiemy się podsumowaniem faktów nt. jednej z najsłynniejszych formacji wojskowych, która przez kilkaset lat siała postrach w naszej części Europy – husarii. W tym celu zamieściłem kilka filmów, które pozwolą Wam spojrzeć na historię naszej kawalerii również chłodnym okiem.

HISTORIA, 21.05.2020 r., Temat: Utrwalenie – epoka napoleońska.

W celu utrwalenia zakończonego właśnie działu, obejrzyjcie zamieszczony poniżej film. Aby go dobrze zrozumieć, niezbędna będzie wiedza nabyta w trakcie opracowywania poprzednich lekcji.

GEOGRAFIA, 20.05.2020 r., Temat: Atrakcje turystyczne Czech i Słowacji.

Po zapisaniu tematu w zeszytach, zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 156-164). Poznacie najważniejsze atrakcje turystyczne naszych południowych sąsiadów. Czytając temat, nie zapominajcie o podpisach do zdjęć. Obejrzyjcie również zamieszczony poniżej film.

HISTORIA, 19.05.2020 r., Temat: Epoka napoleońska – lekcja powtórzeniowa.

Po zapisaniu tematu w zeszytach przedmiotowych, otwieramy podręczniki na stronach 225-226. Przepiszcie i rozwiążcie w zeszytach zadania 1-4 po uprzednim przeczytaniu powtórzenia. Prac nie wysyłacie na maila. Uwaga! Wasze zeszyty podlegają ocenie, dlatego dam znać, kiedy będziecie musieli dostarczyć je do szkoły (radzę doprowadzić je do porządku 😉

INFORMATYKA 18 maj 2020 na oddanie testu macie tydzień. Proszę o odesłanie testu na adres magdapk@o2.pl

Witam!!! Osoby które nie oddały mi zaległej pracy z INFORMATYKI proszę do dnia 25 maja 2020 r. odesłać na adres magdapk@o2.pl

GEOGRAFIA, 13.05.2020 r., Temat: Walory turystyczne Litwy i Białorusi.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i, standardowo, zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 149-155) oraz na e-podręcznikach (dwa linki: https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-i-gospodarka-litwy/DZkzLw2jD oraz https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-i-gospodarka-bialorusi/Dfgdi5JRQ). Następnie, również w zeszytach, rozwiążcie polecenie 2 ze str. 155 – po zakończonej pracy, do piątku wysyłacie maile na pracadom2020@gmail.com (w tytule maila wpisujecie kl 6 geo Litwa i Białoruś)

HISTORIA, 12/14.05.2020 r., Temat: Upadek Napoleona.

Po zapisaniu powyższego tematu, zapoznajcie się z nim w tradycyjnym podręczniku (str 215-221) oraz na e-podręcznikach (zwróćcie uwagę, że są dwa linki: https://epodreczniki.pl/a/genialni-jak-napoleon/DqmVvNhVW oraz https://epodreczniki.pl/a/tyran-albo-geniusz-imperium-napoleona/DFM6lmF8x – przeczytajcie oba). Koniecznie obejrzyjcie również zamieszczone poniżej filmy – jeśli chcecie lepiej przyswoić wiedzę, są one niezbędne. Ponieważ temat jest obszerny, co na pewno zauważyliście, poświęcimy mu dwie lekcje.

HISTORIA, 07.05.2020 r., Temat: Księstwo Warszawskie i wojna 1809 roku.

Proszę o zapisanie w zeszytach powyższego tematu i przeczytanie podpunktów pod tym samym tytułem w podręczniku (str. 212 – 214) – nie zapomnijcie zapoznać się z najważniejszymi postanowieniami konstytucji Księstwa Warszawskiego z 1807 roku oraz z mapą ze str. 213. Przeczytajcie również temat na e-podręcznikach (link: https://epodreczniki.pl/a/szabla-odbierane-legiony-i-ksiestwo-warszawskie/D2AxO4BLP). Po zapoznaniu się z treściami, mailowo odpowiedzcie na pytanie: Czy uważasz, że Księstwo Warszawskie spełniło nadzieje Polaków na niepodległe państwo? Odpowiedź uzasadnij. (w tytule maila wpisujecie “kl6 ks. warszawskie)

GEOGRAFIA, 06.05.2020 r., Temat: Niemcy – przemiany przemysłu.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-i-gospodarka-niemiec/DFdSsfbAK). Następnie, również w zeszytach, wykonajcie polecenie: Przez tydzień postaraj się odszukać w swoim otoczeniu (w domu, sklepach, na ulicach) jak najwięcej produktów niemieckiego przemysłu. Zacznij od samochodów – sprawdź, jakie marski są najpopularniejsze w twojej okolicy. Prac nie wysyłacie, zostaną sprawdzone po powrocie do szkoły.

HISTORIA, 05.05.2020 r., Temat: Legiony Polskie we Włoszech.

Proszę o zapisanie w zeszytach powyższego tematu i zapoznanie się z nim w podręczniku – podpunkt Legiony Polskie (str. 210-212) oraz tekst źródłowy (str. 211) a także na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/dal-nam-przyklad-bonaparte-polacy-i-napoleon/D1ALcPaJM). Następnie w zeszytach napiszcie, w jakich okolicznościach powstał Mazurek Dąbrowskiego – prac nie wysyłacie, sprawdzę je po powrocie do szkoły.

HISTORIA, 30.04.2020 r., Temat: Napoleon Bonaparte – podsumowanie.

Proszę na marginesie dopisać datę do poprzedniego tematu i jeszcze raz przyswoić sobie zagadnienia zawarte w podręczniku. Chętni mogą wykonać pracę: Znajdź informację nt. rodzeństwa Napoleona – jakimi władali państwami, za kogo wydane zostały za mąż, jaki mieli wpływ na politykę europejską – macie czas do 5 maja.

GEOGRAFIA, 29.04.2020 r., Temat: Sąsiedzi Polski – wprowadzenie.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat. Zanim zaczniemy przerabiać nowy dział, przypomnicie i odświeżycie sobie wiadomości z lat wcześniejszych za pomocą własnoręcznie przygotowanej mapy przedstawiającej sąsiadów naszego kraju. Oczywiście, wykonacie ją w zeszytach. Umieśćcie na niej również stolice oraz podstawowe informacje o kraju (ludność, powierzchnia, itp.) – forma pracy jest dowolna, im bardziej się postaracie, tym wyższą ocenę otrzymacie.

HISTORIA, 28.04.2020 r., Temat: Napoleon Bonaparte tworzy nowy ład w w Europie.

Po zapisaniu w zeszytach powyższego tematu, przeczytajcie go w podręczniku – znajdziecie go na stronach 204-209. Następnie, odpowiedzcie na pytanie: Czym był Kodeks Napoleona i jakie były jego główne założenia? Czy niektóre zapisy Kodeksu wciąż obowiązują – jeśli tak, podaj przykłady. By uporać się z pracą należy, oprócz przeczytania tematu, prześledzić internet w celu znalezienia dodatkowych źródeł informacji – macie czas do piątku 1 maja, piszecie na maila pracadom2020@gmail.com (w tytule kl 6 Napoleon).

HISTORIA, 23.04.2020 r., Wielka Rewolucja Francuska – c.d.

Ponieważ temat jest obszerny, poświęcimy na niego jeszcze jedną lekcję. Proszę na spokojnie zapoznać się ze wcześniejszymi materiałami. W celu utrwalenia wiedzy, obejrzyjcie również zamieszczony poniżej film.

UWAGA! Małe co nieco dla miłośników kosmosu!

Na 22 kwietnia, na godzinę 21:37 czasu polskiego (19:37 UTC), zaplanowano start rakiety Falcon 9 z misją Starlink-7 z platformy LC-39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego (KSC) na Florydzie. Na orbitę trafi kolejne 60 satelitów należących do budowanej przez SpaceX konstelacji Starlink, mającej docelowo zapewniać dostęp do Internetu na terenie całego świata. Separacja satelitów jest planowana niecałe 15 minut po starcie. Jeżeli pozwoli na to pogoda, z terenu Polski, w szczególności w południowo-zachodniej części kraju, prawdopodobnie częściowo widoczny powinien być przelot drugiego stopnia Falcona 9 oraz 60 satelitów Starlink tuż po separacji od rakiety, ok. 20-30 minut po starcie. Obiektów należy wypatrywać na niebie w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim.

GEOGRAFIA, 22.04.2020 r. Temat: Podsumowanie działu – Geografia Europy.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat. Podsumowanie działu znajdziecie na stronach 131-138 w podręczniku. Po przeczytaniu powtórzenia, rozwiążcie w zeszytach zadania: 2, 3, 4, 5, 6, 8, 9, 10 ze stron 139-142 w podręczniku. Pamiętajcie, by przepisać wszystko do zeszytów (polecenia, zdania, fakty, właściwą kolejność, itd.), inaczej nie zaliczę waszej pracy. Napiszcie to też w sposób możliwy do odczytania! Zdjęcia zeszytów ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com (w tytule maila wpiszcie kl 6 geo powtórzenie).

HISTORIA, 21.04.2020 r. Lekcja 9: Wielka Rewolucja Francuska.

Zapiszcie powyższy temat w zeszycie przedmiotowym i zapoznajcie się z zamieszczonymi poniżej linkami. By lepiej zrozumieć poznane treści, obejrzyjcie również poniższe filmy. Osoby, od których nie otrzymałem jeszcze zaległych prac, mają czas do końca tygodnia.

https://www.polskieradio.pl/8/406/Artykul/1448930,Jak-krolewski-obraz-Davida-zostal-symbolem-rewolucji

https://www.polskieradio.pl/8/406/Artykul/2168043,Smierc-Marata-Najwazniejsza-ikona-rewolucji-francuskiej

https://epodreczniki.pl/a/obywatele-i-kaci-francja-w-dobie-rewolucji/DLqVXKZ0E

https://epodreczniki.pl/a/pozegnanie-z-monarchia-przyczyny-wielkiej-rewolucji-francuskiej/DMrhLrazS

HISTORIA, 16.04.2020 r., Lekcja 8: Polska w XVIII wieku – lekcja powtórzeniowa.

Proszę o zapisanie w zeszytach przedmiotowych powyższego tematu. Następnie, również w zeszytach, rozwiążcie zadania znajdujące się na stronach 201-202 w podręczniku. Wykonajcie foto swojej pracy i prześlijcie na maila – pracadom2020@gmail.com – macie czas do wtorku, 21 kwietnia.

GEOGRAFIA, 15.04.2020 r., Lekcja 5: Europa Południowa – turystyczny raj.

W zeszytach przedmiotowych zapiszcie temat – jak wyżej. Zapoznajcie się z nim w tradycyjnym podręczniku oraz na e-podręcznikach – link poniżej. Następnie wykonajcie miniprojekt: Na podstawie rożnych źródeł sporządź listę pięciu interesujących miejsc w wybranym przez Ciebie kraju Europy Południowej. Mogą to być zabytki bądź malownicze odcinki wybrzeża. Następnie odbądź wirtualną podróż i spróbuj je odwiedzić. W tym celu skorzystaj z jednego z ogólnodostępnych programów internetowych bądź aplikacji (Google Earth, NASA WorldWind lub Bing! Maps 3D). Relacją waszej podróży będą zrzuty ekrany oraz jednozdaniowy opis miejsca (przykład, którego nie możecie kopiować, znajduje się na str. 128-129 w tradycyjnym podręczniku). Prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com (tytuł maila: kl. 6 geo wycieczka) – macie czas do poniedziałku, 20 kwietnia.

https://epodreczniki.pl/a/europa-poludniowa—kultura-srodziemnomorska-turystyka/D12jFf1ja

MUZYKA

Praca długoterminowa, wykonanie do końca kwietnia.

Wykonajcie lapbooka pod tytułem:
Polska Wielkanoc
Co powinno znaleźć się w lapbooku:
1. Wiosenne obrzędy i zwyczaje ludowe, (
Marzanna, chodzenie z gaikiem)
2. Polskie zwyczaje wielkanocne, (
śniadanie, Rezurekcja, śmigus – dyngus, malowanie jajek)
3. Sposoby zdobienia jajek wielkanocnych,
4. Tradycyjne potrawy wielkanocne

HISTORIA: marzec, tydz. 3. Lekcja 5. Wojna w obronie konstytucji i II rozbiór Rzeczypospolitej.

Proszę o przeczytanie tematu nr 31 (str. 188-190 w podręczniku) i odpowiedzieć na pytanie: Dlaczego słowo “targowica” stało się synonimem zdrady? Prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com zatytułowane kl. 6 targowica

HISTORIA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 6. Powstanie kościuszkowskie i trzeci rozbiór Polski.

Zapoznajcie się z poniższymi linkami (słuchowisko plus materiał z epodręczników oraz film). Nie zapominajcie też o przeczytaniu tematu nr 32 (str 191-196 w podręczniku). Uwaga! Oglądając film natraficie na niecenzuralny język, co nie znaczy, że nie jest on warty obejrzenia 😉

https://epodreczniki.pl/a/powstanie-kosciuszkowskie/Dvk6GhtFR

https://ninateka.pl/audio/tadeusz-kosciuszko-na-historycznej-wokandzie

GEOGRAFIA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 3. Położenie Europy. Charakterystyczne cechy rzeźby powierzchni.

Zapoznajcie się z tematem na epodręcznikach (link poniżej) i wykonajcie ćwiczenia 1-6 (nie polecenia!). Zrzuty ekranu (lub zdjęcia) wykonanych zadań podeślijcie na maila pracadom2020@gmail.com (tytuł kl. 6 geografia Europa)

https://epodreczniki.pl/a/polozenie-europy-charakterystyczne-cechy-rzezby-powierzchni/D1DLg5Gzk

INFORMATYKA

HISTORIA: marzec, tydz. 2. Lekcja 3/4. Konstytucja 3 maja.

Zapoznajcie się z tematami: z e-podrecznika (link poniżej) oraz podręcznika: Sejm Wielki i Konstytucja 3 Maja (str 184-187). Wykonajcie ćwiczenia 1-3 na e-podręcznikach i zrzuty ekranu wyślijcie na maila (pracadom2020@gmail.com) zatytułowanego SP Korzecznik kl 6 historia. Pomocne będą filmy, dlatego z nimi rownież się zapoznajcie.

https://epodreczniki.pl/a/dlaczego-o-przyczynach-uchwalenia-konstytucji-3-maja/D1Bo1e3Bl

GEOGRAFIA: tydz. 2. Lekcja 2. Współrzędne geograficzne.

https://epodreczniki.pl/b/wspolrzedne-geograficzne/P2DAcpAyV

Proszę zapoznać się z tematem z e-podręcznika i, dla samokontroli, wykonajcie interaktywne ćwiczenia. Obowiązkowo zapoznajcie się też z filmami.

BIOLOGIA

https://epodreczniki.pl/a/bakterie/DtOc0iFOB

MATEMATYKA

Materiały z matematyki dla uczniów klasy szóstej przekazywane są na grupę klasową ” klasa VI-MAT” za pośrednictwem komunikatora- MESSENGER. Proszę uczniów o pracę w programie matematycznym matlandia: https //matlandia.gwo.pl

JĘZYK ANGIELSKI

ĆWICZENIE ( 1, 10)

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fagendaweb.org%2Fverbs%2Fmodals-must-have-to-exercises.html%3Ffbclid%3DIwAR0gRRS6F3yPBljM-xeHW5QcrviAjPrCU58rXN-b2YATIHtEhYDhScFFfMA&h=AT3b4R8n3vHIlSwQOCqgdTlmleRaijdEizUB4je7OYFkmGLzTqHJhfM5Aen3JfwSH1Z79784g6Y4SOFXJQ6FGTYWYshGNJeCstXE4wkIwoONBLjW0c2f61MgqWA2YMUDsdfOnA

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fwww.tolearnenglish.com%2Fexercises%2Fexercise-english-2%2Fexercise-english-15134.php%3Ffbclid%3DIwAR22h8PY_MTAOqwLBUwohWG_Jw8WrbDso_60a47LL1bboa95Fcu9j1cGjU4&h=AT3b4R8n3vHIlSwQOCqgdTlmleRaijdEizUB4je7OYFkmGLzTqHJhfM5Aen3JfwSH1Z79784g6Y4SOFXJQ6FGTYWYshGNJeCstXE4wkIwoONBLjW0c2f61MgqWA2YMUDsdfOnA

BIOLOGIA https://epodreczniki.pl/a/gady/DtNge2sCL

HISTORIA: marzec, tydz.1. Lekcja 1. Czasy stanisławowskie

https://epodreczniki.pl/a/wprowadzenie/Dcb4kZdTc

Po obejrzeniu filmu, zapoznaniu się z tematem w podręczniku oraz na epodreczniki.pl proszę o podesłanie na adres (do poniedziałku, 23 marca) pracadom2020@gmail.com odpowiedzi na pytania:

  1. Jak historycy i potomni oceniają króla Stanisława Augusta Poniatowskiego?
  2. Dlaczego król jest postacią tragiczną?
  3.  Czyim ulubieńcem był król?
  4. W jakich latach panował król Stanisław August Poniatowski?
  5. Czyje poparcie zadecydowało o wyborze młodego Poniatowskiego na króla?
  6. Kogo wokół siebie zgromadził krół Stanisław August Poniatowski?
  7. Jakie czasopismo było wydawane w czasach panowania Stanisława Augusta Poniatowskiego?
  8. Podaj datę podpisania konstytucji uchwalonej podczas Sejmu Wielkiego, zwanego Czteroletnim ( 1788- 1792).
  9. Wymień czołowych targowiczan.

GEOGRAFIA: marzec, tydz. 1. Lekcja 1. Czym jest pogoda, a czym klimat?

https://epodreczniki.pl/b/czym-jest-pogoda-a-czym-klimat/PZEzm0e0V

Po zapoznaniu się z tematem rozwiążcie interaktywne ćwiczenia multimedialne – pierwsze pięć osób, które wyślą na pracadom2020@gmail.com zrzuty ekranu (print screen – prt sc) z poprawnymi odpowiedziami, mogą liczyć na maksymalną liczbę punktów.

HISTORIA: marzec, tydz. 1. Lekcja 2. Upadek Rzeczypospolitej Obojga Narodów

https://epodreczniki.pl/a/upadek-rzeczypospolitej-obojga-narodow/DbVINcjox#j0000008VSB6v32_00000003

Na podstawie dostępnych materiałów oraz podręcznika, odpowiedz na pytanie: Dlaczego upadła Rzeczpospolita Obojga Narodów? Przyczyny podziel na czynniki zewnętrzne i wewnętrzne (najlepiej w tabeli). Odpowiedź wysyłajcie na pracadom2020@gmail.com Macie czas do wtorku, 24 marca

Dodaj komentarz