Klasa 7

W tym miejscu pojawią się materiały do pracy zdalnej.

Od 26 października do 6 listopada 2020 roku klasa 7 realizować będzie projekt edukacyjny, którego celem jest przyjazne i merytoryczne przyswojenie wiedzy w czasie nauczania zdalnego (w klasie 7 został podzielony na bloki tematyczne: humanistyczny, matematyczno – przyrodniczy oraz językowy). Na projekt składają się zagadnienia z poszczególnych przedmiotów (znajdziecie je poniżej). Każdy z Was będzie miał obowiązek opracować je w dowolnej, wybranej przez siebie formie – plakatu, prezentacji, filmu czy teczki (lapbook), które będą efektem końcowym projektu. Za udział w projekcie otrzymacie punkty z każdego przedmiotu – im większe zaangażowanie, tym automatycznie liczba punktów będzie wyższa. O szczegółach poinformują Was nauczyciele. Pamiętajcie, że konsultacje odbywać się będą w czasie godzin lekcyjnych, zgodnie z dotychczasowym planem.

BLOK HUMANISTYCZNY – TYTUŁ PROJEKTU: POWSTANIE STYCZNIOWE

  • historia, geografia – Walki w czasie powstania w regionie, na tle kraju (z uwzględnieniem przyczyn i skutków powstania, metod prowadzenia walk itp.)
  • j. polski, historia – Relacja z bitwy powstańczej (może być w regionie)
  • j. polski – Ocena powstania w formie rozprawki
  • muzyka – Pieśni patriotyczne popularne w czasie powstania
  • plastyka, informatyka – Strój powstańca

BLOK MATEMATYCZNO–PRZYRODNICZY – TYTUŁ PROJEKTU: POWIETRZE

  • chemia, matematyka, geografia – Skład powietrza – czym oddychamy (+zanieczyszczenia – regiony, gdzie ryzyko wystąpienia smogu jest największe)
  • biologia – Oddychanie tlenowe i beztlenowe, układ oddechowy, zużycie tlenu
  • fizyka, wych. fiz. – Opory powietrza
  • chemia – Właściwości gazów

BLOK JĘZYKOWY – TYTUŁ PROJEKTU: MODA.

______________________________________________________________________________

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (22.06.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: Powtórzenie wiadomości z pracy, mocy i energii mechanicznej.
Zapoznać się z tematem podanym w linku (punkty od 1 do 7)
https://epodreczniki.pl/a/podsumowanie-wiadomosci-o-pracy-mocy-i-energii/D15NencMb

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (15.06.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: Zasada zachowania energii mechanicznej.
Zapoznać się z tematem podanym w linku.
https://epodreczniki.pl/a/zasada-zachowania-energii-mechanicznej-i-jej-zastosowanie/DckXX5kPU

GEOGRAFIA, 09/10.06.2020 r., Temat: Podsumowanie działu- Własny region i “mała ojczyzna”.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i jeszcze raz zapoznajcie się z tematami działu 5 – poświęcimy tym zagadnieniom 2 lekcje. Następnie, zapoznajcie się z treściami ze str 254 oraz rozwiążcie w zeszytach zadania ze strony 255 (tym razem przepisujecie je do zeszytu). Foto swojej pracy wysyłacie do środy (10.06) na mojego prv messengera.

HISTORIA, 09.06.2020 r., Temat: Polska polityka zagraniczna w latach 1918-1939.

Zapiszcie powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku oraz na e-podręcznikach (dwa linki: https://epodreczniki.pl/a/polityka-zagraniczna-ii-rp-w-l-1922-1936/D1H0JsY2F oraz https://epodreczniki.pl/a/sytuacja-miedzynarodowa-polski-przed-wybuchem-ii-wojny-swiatowej/DrhDIGE4p). Obejrzyjcie również zamieszczony poniżej film.

KLASA 7
FIZYKA (08.06.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: Energia potencjalna i energia kinetyczna.
Zapoznać się z tematem podanym w linku.
https://epodreczniki.pl/a/energia-mechaniczna-i-jej-rodzaje/DeA7BaCX9

HISTORIA, 04.06.2020 r., Temat: Dorobek kulturalny i naukowy polskiego dwudziestolecia.

Proszę o zapisanie powyższego tematu i zapoznanie się z nim w podręczniku – znajdziecie go pod tym samym tytułem, oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/osiagniecia-kulturalne-i-naukowe-w-dwudziestoleciu-miedzywojennym/DVGKburkV). Obejrzyjcie galerię zatytułowaną “W przedwojennej Polsce. Życie codzienne i niecodzienne” (https://www.polskieradio.pl/9/566/Galeria/375683/1). Następnie, obejrzyjcie zamieszczone poniżej filmy.

GEOGRAFIA, 03.06.2020 r., Temat: Poznawanie “małej ojczyzny”

Zapiszcie powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku. Lekcja poświęcona jest analizie najbliższemu obszarowi, fragmentowi ziemi, który uważamy za własny. Dowiecie się, że wiedzę dotyczącą “małej ojczyzny” poszerzymy dzięki badaniom, głównie w terenie.

GEOGRAFIA, 02.06.2020 r., Temat: Formy współpracy regionalnej.

Po zapisaniu tematu, zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 248-249). Dowiecie się o współpracy gmin, powiatów, województw z innymi, podobnymi podmiotami w Polsce i za granicą. Zrozumiecie, że współpraca na szczeblu samorządowym przynosi pozytywne efekty, m.in. wspólne przedsiewzwięcięcia gospodarcze i edukacyjne.

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (01.06.20r.)
Na początku to wszystkiego najlepszego z okazji Dnia Dziecka.
Dziś trochę zabawy. Bawcie się dobrze rozwiązując zadania podane w linku.
https://learningapps.org/1217011
https://learningapps.org/4285633

HISTORIA, 28.05/02.06.2020 r., Temat: Przemiany gospodarcze w Polsce.

Zapiszcie powyższy temat – poświęcimy mu dwie lekcje. Zapoznajcie się z nim w podręczniku (standardowo znajdziecie go pod tym samym tytułem) oraz na e-podręcznikach (dwa linki: https://epodreczniki.pl/a/gospodarka-ii-rp-w-okresie-rzadow-sanacji/DZkiQ17Hx oraz https://epodreczniki.pl/a/budowa-gdyni-i-inne-osiagniecia-gospodarcze-ii-rp/Dv9sPTZq4). Następnie, obejrzyjcie zamieszczone poniżej filmy. Po zapoznaniu się z materiałami, rozwiążcie zamieszczoną kartę pracy (może być przepisana). Osoby, które poprawiają ocenę, wypełnioną kartę wysyłają na maila pracadom2020@gmail.com. Wszystkim przypominam o zeszytach, które wkrótce zostaną zebrane i ocenione.

GEOGRAFIA, 27.05.2020 r., Temat: Jak zaplanować wycieczkę.

Proszę zapisać powyższy temat w zeszytach przedmiotowych i zapoznać się z nim w podręczniku oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/gospodarka-mojego-regionu/DNI7aOBHJ). Nauczycie się planować trasę wycieczki edukacyjnej mającej na celu dokładne poznanie ważniejszych przykładów działalności gospodarczej człowieka w regionie. Po zapoznaniu się z materiałami, wykonajcie polecenie 3 ze str. 247. Gotowe prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com

GEOGRAFIA, 26.05.2020 r., Temat: Badanie własnego regionu.

Zapiszcie powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku i na e-podręcznikach: https://epodreczniki.pl/a/srodowisko-przyrodnicze-mojego-regionu/DnttHsp0O. Chętni mogą wykonać pracę: Zaplanuj i zorganizuj wycieczkę turystyczną po swoim regionie. Następnie przygotuj relację fotograficzną z wyprawy i przedstaw ją w formie prezentacji – prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com

HISTORIA, 26.05.2020 r., Temat: Społeczeństwo polskie w latach 1918-1939.

Proszę o zapisanie powyższego tematu i zapoznanie się z nim w podręczniku oraz na platformie e-podręczniki: https://epodreczniki.pl/a/mniejszosci-narodowe-ii-rp-i-konflikty-na-tle-narodowosciowym/D1GliSGnj. Skupcie się zwłaszcza na mniejszościach narodowych zamieszkujących II Rzeczpospolitą. Obejrzyjcie też zamieszczone poniżej filmy.

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (25.05.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: Praca mechaniczna – zadania.
Zapoznać się z tematem podanym w linku- mówiliśmy o tym podczas wideokonferencji.
https://epodreczniki.pl/a/praca-jako-wielkosc-fizyczna/DEXcVhj0u
Proszę rozwiązać w zeszycie polecenia: 4.1, 4.2, 4.3, 4.4. Nie wysyłacie, podczas lekcji porozmawiamy o tym.

HISTORIA, 21.05.2020 r., Temat: Rządy autorytarne w Polsce 1926-1939.

Proszę o zapisanie tematu w zeszytach przedmiotowych i zapoznanie się z nim w podręczniku (str. 222-225) oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/przewrot-majowy-i-jego-konsekwencje/D1Bu1BlSf). Następnie, obejrzyjcie zamieszczone poniżej filmy. Po zaznajomieniu się z materiałami, wykonajcie w zeszytach tabelkę, której nadacie tytuł “Zamach majowy” – w jednej kolumnie wypiszcie przyczyny, w drugiej skutki przewrotu.

GEOGRAFIA, 20.05.2020 r., Temat: Podsumowanie działu – Relacje między elementami środowiska geograficznego.

Po zapisaniu tematu, zapoznajcie się z treściami w podręczniku na str. 234-236. Następnie, rozwiążcie w zeszytach zadania 1-7 ze str. 237-238. Pamiętajcie, że tak jak w przypadku historii, zeszyty z geografii również zostaną w należytym czasie zebrane i ocenione.

GEOGRAFIA, 19.05.2020 r., Temat: Walory turystyczne Pobrzeża Bałtyku i Małopolski.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat i zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 229-233) oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/turystyczne-walory-polski/DGhDMp3gr). Zachęcam do odbycia wirtualnego spaceru (m.in. za pomocą Google Earth – link do aplikacji online: https://www.google.pl/intl/pl/earth/) po wymienionych w podręczniku atrakcjach.

HISTORIA, 19.05.2020 r., Temat: Konstytucja marcowa i ustrój II Rzeczypospolitej.

Proszę o zapisanie powyższego tematu i zapoznanie się z nim w podręczniku (znajdziecie go pod tym samym tytułem) oraz na e-podręcznikach (uwaga, dwa linki: https://epodreczniki.pl/b/gabriel-narutowicz-ich-prezydent/P1BCAs7v7 oraz https://epodreczniki.pl/a/walka-o-ksztalt-polityczny-panstwa-polskiego-konstytucja-marcowa/DM2G1ETrR). Następnie, obejrzyjcie zamieszczone poniżej filmy. Po zapoznaniu się z materiałem, rozwiążcie w zeszytach polecenie 2 ze str. 221 w podręczniku. Uwaga! Prac nie wysyłacie, zapisujecie je w zeszytach. Przypominam, że zostaną one zebrane i ocenione w odpowiednim momencie (dam znać, kiedy macie je dostarczyć do szkoły).

INFORMATYKA 18 maj 2020 na oddanie testu macie tydzień. Proszę o odesłanie testu na adres magdapk@o2.pl

Witam!!! Osoby które nie oddały mi zaległej pracy z INFORMATYKI proszę do dnia 25 maja 2020 r. odesłać na adres magdapk@o2.pl

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (18.05.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: Sprawdzian z działu “Siły i ruch”.

GEOGRAFIA, 13.05.2020 r., Temat: Lokalizacja przedsiębiorstw -c.d.

Zapiszcie powyższy temat – jest on kontynuacją poprzedniej lekcji. Waszym zadaniem, tym razem jest to obowiązkowe, jest znalezienie i krótkie opisanie w zeszytach trzech miejscowości, które są korzystne pod względem logistycznym (transportowym oczywiście) – wykorzystujecie różnego rodzaju strony www czy, przykładowo, aplikację Google Earth. Zdjęcia prac ślecie na maila pracadom2020@gmail.com (w tytule wiadomości wpiszcie “kl 7 geo transport”)

GEOGRAFIA, 12.05.2020 r., Temat: Wpływ sieci transportowej na lokalizację przedsiębiorstw.

Po zapisaniu tematu w zeszytach przedmiotowych, zapoznajcie się z nim w podręczniku (znajdziecie go pod tym samym tytułem). Dzisiejsza lekcja jest wyjaśnieniem, jak infrastruktura transportowa wpływa na lokalizację przedsiębiorstw. Zachęcam do uruchomienia aplikacji Google Earth i poszukania, na przykładzie podwrocławskich Bielan czy portu w Gdańsku, innych korzystnych pod względem logistycznym miejsc, gdzie lokowane są przedsiębiorstwa w Polsce.

HISTORIA, 12/14.05.2020 r., Temat: Walka o granice państwa polskiego.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat (jest obszerny, dlatego poświęcimy mu dwie lekcje) i zapoznajcie się z nim w podręczniku (210-217) oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/ksztaltowanie-sie-granicy-z-niemcami-i-czechoslowacja/D168UPBiP) i dzieje.pl (https://dzieje.pl/aktualnosci/geneza-i-poczatek-wojny-polsko-bolszewickiej). Koniecznie obejrzyjcie dopięte do tematu filmy. Po zapoznaniu się z zamieszczonymi materiałami, napiszcie referat nt.: Znaczenie Bitwy Warszawskiej dla Polski (weźcie pod uwagę to, że w tym roku mija setna rocznica bitwy). Odpowiedzi ślecie (macie czas do poniedziałku, 18 maja) tylko i wyłącznie na maila(!) pracadom2020@gmail.com (w tytule wiadomości wpiszcie “kl 7 historia bitwa 1920”)

Witam!
KLASA 7
FIZYKA (11.05.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Podsumowanie wiadomości z dynamiki”
Zapoznać się z tematem podanym w linku.
https://epodreczniki.pl/a/podsumowanie-wiadomosci-z-dynamiki/D19QLGnVi
Następnie w zeszycie proszę rozwiązać 3 dowolne polecenia z punktu 9.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.euZachęcam do zrobienia testu on-line z punktu 10.

HISTORIA, 07.05.2020 r., Temat: Polska w dwudziestoleciu międzywojennym – wstęp.

Zanim zaczniemy przerabiać kolejny dział – Polska w dwudziestoleciu międzywojennym – obejrzyjcie z uwagą zamieszczone poniżej filmy będące doskonałym wprowadzeniem do nowo przerabianego materiału.

GEOGRAFIA, 06.05.2020 r., Temat: Zmiany polityczne i gospodarcze a struktura zatrudnienia.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat a następnie zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 223-225) oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/struktura-zatrudnienia-i-problem-bezrobocia-w-polsce/DPpCzYSz5). Po zapoznaniu się z treściami, wykonajcie w zeszytach polecenie 3 ze str. 225 w podręczniku. Zdjęcia prac (lub skany) podeślijcie na maila pracadom2020@gmail.com (tyt.: kl 7 geo zatrudnienie)

GEOGRAFIA, 05.05.2020 r., Temat: Wpływ migracji na strukturę demograficzną wsi.

Po zapisaniu powyższego tematu w zeszytach, zapoznajcie się z nim w podręczniku. Nie zapominajcie o piramidach demograficznych, mapach przedstawiających saldo migracji czy infografikach. Po zaznajomieniu się z materiałem, rozwiążcie zamieszczoną poniżej kartę pracy – może być wydrukowana lub przepisana do zeszytu. Prac nie wysyłacie, zostaną sprawdzone po naszym powrocie do szkoły.

HISTORIA, 05.05.2020 r., Temat: Lekcja powtórzeniowa – Europa i świat po I wojnie światowej.

Zapiszcie w zeszytach powyższy temat. Uporządkujcie wiedzę z zakończonego działu oraz przeczytajcie lekcję powtórzeniową w podręczniku. Następnie, rozwiążcie zadania 1-4 (Sprawdź się!) i przepiszcie je do zeszytów. Zdjęcia (lub skany) dokumentujące Waszą pracę podeślijcie na maila pracadom2020@gmail.com – w tytule proszę wpisać “kl 7 historia powtórzenie”.

HISTORIA, 30.04.2020 r., Temat: Świat u progu wojny.

Proszę o dopisanie daty na marginesie przy temacie z dnia 28 kwietnia i ponowne zapoznanie się z materiałem z podręcznika oraz na e-podręcznikach. Wykorzystajcie dodatkowy czas na rozwiązanie i wysłanie zaległych prac.

GEOGRAFIA, 29.04.2020 r., Temat: Rozwój dużych miast – c.d.

Proszę o dopisanie na marginesie daty przy temacie z dnia 28 kwietnia. Następnie, po ponownym zapoznaniu się z treściami w podręczniku, osoby chętne znajdą informacje i odpowiedzą na pytanie: Czy Gmina Kłodawa posiada strategię rozwoju lub miejscowy plan zagospodarowania przestrzennego? Jeśli tak, czego dotyczy ten dokument? Jakie ma znaczenie? – odpowiedzi ślecie na maila, macie czas do 5 maja.

GEOGRAFIA, 28.04.2020 r., Temat: Rozwój dużych miast a zmiany w strefach podmiejskich.

Po zapisaniu tematu w zeszytach, zapoznajcie się z nim w podręczniku (znajdziecie go pod tym samym tytułem) oraz na platformie e-podręczniki (https://epodreczniki.pl/a/zroznicowanie-poziomu-urbanizacji-w-polsce/D18Ot6TB9). Następnie, rozwiążcie poniższe zadanie (może być przepisane do zeszytu) i wyślijcie do środy (29.04) na maila pracadom2020@gmail.com (“kl 7 geo miasto). Pamiętajcie, by regularnie wysyłać swoje prace – podlegają one ocenie i mają wpływ na waszą frekwencję.

HISTORIA, 28.04.2020 r., Temat: Świat u progu wojny.

Zapiszcie temat w zeszytach – jak wyżej – i zapoznajcie się z nim w podręczniku (str. 198-203) oraz na e-podręcznikach (https://epodreczniki.pl/a/polityka-ustepstw-panstw-europejskich-wobec-panstw-faszystowskich/DpgJgrFTh). Następnie, rozwiążcie ćwiczenia 5.1 – 5.6 i zrzuty ekranu wyślijcie na maila (pracadom2020@gmail.com – tyt. kl 7 historia wojna) – do czwartku, 30.04.

KLASA 7
FIZYKA (27.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Kiedy ciało tonie, a kiedy- pływa”
Zapoznać się z tematem podanym w linku (punkty 3,4,5)
https://epodreczniki.pl/a/prawo-archimedesa/DoUC7T4Cg
Przeanalizować odpowiednią tabelę z podsumowania i przerysować ją do zeszytu.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu.
Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi.

CHEMIA KLASA 7


Przesyłam scenariusz zajęć wraz z filmami i zadaniami utrwalającymi nowy temat, pamiętajcie, że notatka do zeszytu zapisana jest kolorem zielonym!
Temat: Inne składniki powietrza.
obejrzyjcie filmy wprowadzające do tematu:


https://www.youtube.com/watch?v=EXfEySFqfyQ

Po zapoznaniu z tematem lekcji rozwiąż kilka zadań utrwalających nową wiedzę 🙂 ROZWIĄZANE ZADANIA PRZESYŁAMY NA ADRES E MAIL a.grobelna87@op.pl

Jest to potwierdzenie obecność na lekcji, a za każde rozwiązane zadania wystawiam oceny



HISTORIA, 23.04.2020 r., Temat: Niemcy pod władzą Hitlera.

Po zapisaniu powyższego tematu w zeszytach, proszę o zapoznanie się z nim w podręczniku – pod tym samym tytułem. Następnie chętnych proszę o udzielenie odpowiedzi na pytanie i przesłanie jej na maila (pracadom2020@gmail.com – kl 7 historia): Opisz politykę nazistów wobec Żydów. Wskaż przyczyny takiego postępowania.

UWAGA! Małe co nieco dla miłośników kosmosu!

Na 22 kwietnia, na godzinę 21:37 czasu polskiego (19:37 UTC), zaplanowano start rakiety Falcon 9 z misją Starlink-7 z platformy LC-39A w Centrum Kosmicznym im. Kennedy’ego (KSC) na Florydzie. Na orbitę trafi kolejne 60 satelitów należących do budowanej przez SpaceX konstelacji Starlink, mającej docelowo zapewniać dostęp do Internetu na terenie całego świata. Separacja satelitów jest planowana niecałe 15 minut po starcie. Jeżeli pozwoli na to pogoda, z terenu Polski, w szczególności w południowo-zachodniej części kraju, prawdopodobnie częściowo widoczny powinien być przelot drugiego stopnia Falcona 9 oraz 60 satelitów Starlink tuż po separacji od rakiety, ok. 20-30 minut po starcie. Obiektów należy wypatrywać na niebie w kierunku zachodnim i południowo-zachodnim.

FIZYKA

KLASA 7
FIZYKA (22.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Siła wyporu.”
Zapoznać się z tematem podanym w linku (tylko 1 i 2)
https://epodreczniki.pl/a/prawo-archimedesa/DoUC7T4Cg
Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania:
1. Co to jest siła wyporu?
2. Od czego zależy wartość siły wyporu? Wzór i jego objaśnienie.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu.
Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi

GEOGRAFIA, 22.04.2020 r. Temat: Warunki rozwoju gospodarki energetycznej.

Po zapisaniu tematu w zeszytach przedmiotowych, zapoznajcie się z nim w podręczniku – str. 213-215. Pomocne w nauce będą również zamieszczone poniżej filmy – lekcje. W zeszytach wypiszcie sposoby pozyskiwania energii oraz podajcie przykłady.

GEOGRAFIA, 21.04.2020 r., Lekcja 10: Powodzie i ochrona przeciwpowodziowa.

Proszę zapisać w zeszytach przedmiotowych temat “Powodzie i ochrona przeciwpowodziowa” – znajduje się na stronach 208-212 w podręczniku. Następnie na maila pracadom2020@gmail.com (czas do poniedziałku, 27 kwietnia; tytuł maila: kl. 7 geo powodzie) wyślecie samodzielnie wyszukane informacje nt.: Dowiedz się jak najwięcej na temat ryzyka i zagrożeń powodziowych w twojej okolicy. Skorzystaj z informacji udostępnianych przez jednostki samorządowe (gminy, powiaty, województwa) oraz map zagrożenia powodziowego dostępnych pod adresem http://mapy.isok.gov.pl/imap/

HISTORIA, 21.04.2020 r., Lekcja 9: Narodziny faszyzmu we Włoszech.

Zapiszcie w zeszytach temat – jak wyżej – i zapoznajcie się z nim w podręczniku. Znajdziecie go na stronie 189. Następnie, rozwiążcie zamieszoną poniżej kartę pracy i rozwiązania (zadania mogą być przepisane do zeszytu) podeślijcie na maila pracadom2020@gmail.com pt. kl. 7 faszyzm we Włoszech. Macie czas do czwartku, 23 kwietnia.

FIZYKA

KLASA 7
FIZYKA (20.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Ciśnienie hydrostatyczne.”.
Zapoznać się z tematem podanym w linku.
https://epodreczniki.pl/a/cisnienie-cisnienie-hydrostatyczne-i-atmosferyczne/D1Fks8h8v
Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania: 
1. Co to jest ciśnienie hydrostatyczne?
2. Jak liczymy ciśnienie hydrostatyczne? Wzór i jego objaśnienie.
3. Co to jest ciśnienie atmosferyczne, ile wynosi wartość tego ciśnienia?
4. Dla chętnych zadania 12.1 i 12.2 z podanego linku.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu. 
Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi.

CHEMIA

KLASA 7
Temat: Inne ważne tlenki.

obejrzyjcie filmy wprowadzające do tematu o tlenkach metali i niemetal.

Obejrzyjcie prezentację multimedialną:

https://slideplayer.pl/slide/11074385/

W załączeniu przesyłam scenariusz zajęć wraz z notatka do zeszytu oraz krótką kartą pracy na oceny!
Zdjęcia rozwiązanych zadań prześlijcie na adres a.grobelna87@op.pl

HISTORIA, 16.04.2020 r., Lekcja 8: ZSRR – imperium komunistyczne.

Zapiszcie w zeszytach przedmiotowych powyższy temat i zapoznajcie się z nim w: tradycyjnym podręczniku (temat nr 34 ZSRS pod władzą Stalina), e-podręcznikach, przystanku historia oraz edukatorze (niezbędne linki poniżej). Następnie, opierając się o wskazane źródła, wykonajcie miniprojekt: Sporządź relację dziennikarską z pobytu na Ukrainie w latach 1932-1933 w trakcie tzw. wielkiego głodu. Nie szczędź krytyki – jesteś dziennikarzem zagranicznej gazety! Macie czas do poniedziałku, 20 kwietnia – prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com zatytułowanego “kl. 7 historia Ukraina”

https://epodreczniki.pl/a/system-totalitarny-w-zsrr/Dovn9GLhX

https://przystanekhistoria.pl/pa2/tematy/zsrs/64203,System-wiezienno-lagrowy-w-czasie-Wielkiego-Terroru.html

https://www.edukator.pl/totalitaryzmy-i-autorytaryzmy,1120.html

GEOGRAFIA, 15.04.2020 r., Lekcja 9: Podsumowanie działu – główne zagadnienia gospodarcze Polski.

Proszę o zapisanie w zeszytach przedmiotowych powyższego tematu a następnie o rozwiązanie zadań ze strony 206 w podręczniku. Po zakończeniu pracy zróbcie foto i wyślijcie na maila – pracadom2020@gmail.com zatytułowanego kl. 7 geo gospodarka Polski.

FIZYKA

KLASA 7
FIZYKA (15.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Prawo Pascala.”.
Zapoznać się z tematem podanym w linku.
https://epodreczniki.pl/a/prawo-pascala/DiHV9JyLl
Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania: 
1. Na czym polega prawo Pascala?
2. Wymień przykłady zastosowania prawa Pascala.
3. Dla chętnych polecenia 1.1, 1.2 i 1.3 z podanego linku.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu. 
Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi.

FIZYKA

 KLASA 7
FIZYKA (08.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Siły tarcia”.
Zapoznać się z tematem podanym w linku (tylko2)
https://epodreczniki.pl/a/wplyw-oporow-ruchu-na-poruszajace-sie-ciala/Dk02onGEM
Dziś nie ma pracy domowej. Otrzymacie dziś punkty za sumienną pracę (prześlę informację pocztą).
Z okazji Świąt Wielkiej Nocy, życzę Wam wielu radosnych chwil spędzonych w rodzinnym gronie.
Niech te święta będą zdrowe i pogodne. Wesołego Alleluja życzy W.Nadolna.

FIZYKA

KLASA 7
FIZYKA (06.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Siła oporu powietrza”.
Zapoznać się z tematem podanym w linku (tylko1)
https://epodreczniki.pl/a/wplyw-oporow-ruchu-na-poruszajace-sie-ciala/Dk02onGEM
Następnie w zeszycie napisz 2 przykłady wykorzystania przez człowieka oporów ruchu.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu. Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi.

CHEMIA

Karta pracy opracowana jest w Word , uczniowie mogą ją edytować i uzupełniać. Następnie po wypełnieniu kart proszę o ich przesłanie na adres a.grobelna87@op.pl
Proszę również o przesłanie zdjęć notatek z poprzednich tematów – będą plusy z aktywności

MUZYKA

Klasa VII- praca długoterminowa, wykonanie do końca kwietnia.
wykonajcie lapbooka pod tytułem:
Muzyka jazzowa
Co powinien zawierać:

1. Historia jazzu,style muzyki jazzowej,
2. Skład instrumentalny big-bandu jazzowego,
3. Kompozytorzy, którzy włączali elementy jazzu do swoich utworów,
4. Informacje o festiwalu Jazz Janboree,
5. Słynni wykonawcy muzyki jazzowej.

KLASA 7 (01.04.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Siła sprężystości”.
Zapoznać się z tematem w podręczniku na stronie 160.
Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania:
1.Co to są siły sprężystości?
2.Rozwiązanie zadania 1 strona 162.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu. Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi.

HISTORIA: marzec, tydz. 3. Lekcja 5. Świat po I wojnie światowej.

Zapoznajcie się z tematem na epodręcznikach (link poniżej) i wykonajcie ćwiczenia 1-4 (zrzuty bądź zdjęcia ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com – tyt. kl. 6 skutki I wojny). Oprócz tego zapoznajcie się z dodatkowymi pomocami zamieszczonymi na edukatorze.pl

https://epodreczniki.pl/a/polska-europa-swiat-po-i-wojnie-swiatowej-lekcja-powtorzeniowa/DF0j0YoCo

https://www.edukator.pl/midzy-wojnami,7162.html

HISTORIA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 6. Narodziny faszyzmu.

Proszę o zapoznanie się z tematem na epodręcznikach oraz o obejrzenie zamieszczonych poniżej filmów.

GEOGRAFIA: kwiecień, tydz. 3. Ochrona środowiska w Polsce.

Zapoznajcie się z poniższymi materiałami oraz rozwiążcie ćwiczenia 1-8 z platformy epodręczniki. Zrzuty bądź zdjęcia wysyłajcie na maila pracadom2020@gmail.com – tytuł kl. 7 geografia środowisko

https://epodreczniki.pl/a/ochrona-srodowiska-w-polsce/D2RFi6mwe

https://geografia.na6.pl/ochrona-przyrody-w-polsce

INFORMATYKA

Klasa 7
Temat: Tlenki węgla

scenariusz wraz z instrukcją dla uczniów w załączeniu

https://epodreczniki.pl/a/wlasciwosci-tlenku-weglaiv/DhbJALC4k

Witam!
KLASA 7 (30.03.20r.)
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Trzecia zasada dynamiki Newtona”.
Zapoznać się z tematem w linku
https://epodreczniki.pl/a/trzecia-zasada-dynamiki-newtona—wzajemne-oddzialywanie-cial/DfR1CNGZN

Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania:
1.Treść pierwszej zasady dynamiki Newtona.
2.Podaj przykład z życia codziennego zastosowania trzeciej zasady dynamiki Newtona.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu. Dziękuję tym, którzy na bieżąco przesyłają mi odpowiedzi. Przypominam śpiochom fizyki nadal uczymy się.

HISTORIA: tydz. 2. Lekcja 3. Skutki I wojny światowej

Zapoznajcie się z tematem i wykonajcie ćwiczenia 1-5. Zrzuty ekranu wyślijcie na maila pracadom2020@gmail.com (tytuł maila: klasa 7 historia).

https://epodreczniki.pl/a/skutki-i-wojny-swiatowej/DIzeMBUb3

HISTORIA: tydz. 2. Lekcja 4. Rewolucja w Rosji.

Zapoznajcie się z tematem- poniższy link – i filmem. Dla samokontroli wykonajcie polecenia i ćwiczenia.

https://epodreczniki.pl/a/gwaltowny-koniec-pewnego-swiata-rosja-w-1917-roku/DiDS5u2of

GEOGRAFIA: tydz. 2. Lekcja 2. Porównanie pustyni lodowej z pustynią gorącą.

Proszę o zapoznanie się z tematem na epodręcznikach:

https://epodreczniki.pl/a/pustynie/DkDDqjRtd

FIZYKA

KLASA 7
Proszę zapisać temat w zeszycie: “Pierwsza zasada dynamiki Newtona”.
Zapoznać się z tematem w linku
https://epodreczniki.pl/a/pierwsza-zasada-dynamiki-newtona-bezwladnosc-cial/D5SRWwv6z
Następnie w zeszycie napisać odpowiedzi na pytania:
1.Treść pierwszej zasady dynamiki Newtona.
2.Na czym polega bezwładność?- można swoimi słowami.
3.Podaj przykład z życia codziennego zastosowania bezwładności.
Robimy zdjęcie i wysyłamy na maila: w.nadolna@onet.eu 

BIOLOGIA

https://epodreczniki.pl/a/bakterie/DtOc0iFOB

Hej!
KLASA VII
Uczniowie zapisują w zeszytach temat: “Siła wypadkowa. Siły równoważące się”. Zapoznają się z tematem umieszczonym w linku (oprócz punktu 5.Działania na wektorach)
https://epodreczniki.pl/a/sila-jako-miara-oddzialywan-rownowaga-sil-sila-wypadkowa-wyznaczanie-sily-wypadkowej/DZGzFHWat
Następnie do zeszytu zapisują podsumowanie

MATEMATYKA

Materiały z matematyki dla uczniów klasy siódmej przekazywane są na grupę klasową ” klasa VII-MAT” za pośrednictwem komunikatora- MESSENGER. Proszę uczniów o pracę w programie matematycznym matlandia: https //matlandia.gwo.pl

JĘZYK ANGIELSKI

ĆWICZENIA (  1-7, 10-13 )

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fagendaweb.org%2Fverbs%2Fmodals-must-have-to-exercises.html%3Ffbclid%3DIwAR2lkSgPSAImy4RIAZjmZTTDOMIKYYPqpUc7lEDPltQnjKbacKwNpSKA2kM&h=AT3b4R8n3vHIlSwQOCqgdTlmleRaijdEizUB4je7OYFkmGLzTqHJhfM5Aen3JfwSH1Z79784g6Y4SOFXJQ6FGTYWYshGNJeCstXE4wkIwoONBLjW0c2f61MgqWA2YMUDsdfOnA

CHEMIA

Klasa 7 ćwiczymy wzory i nazwy związków chemicznych

https://wordwall.net/pl/resource/894359

Przypominamy sobie jaki skład i właściwości ma powietrze

https://epodreczniki.pl/a/powietrze—sklad-i-wlasciwosci/DqLDHkgp1 https://wordwall.net/pl/resource/689188/chemia/powietrze

BIOLOGIA https://epodreczniki.pl/a/uklad-nerwowy/D10MW9iVy

FIZYKA https://epodreczniki.pl/a/rodzaje-oddzialywan-i-ich-skutki-wzajemnosc-oddzialywan/D6UUqTBkb

HISTORIA: marzec, tydz. 1. Lekcja 1. Geneza wybuchu I wojny światowej

https://epodreczniki.pl/a/dlaczego-wielka-dlaczego-swiatowa-wojna-1914-1918/DdNetKNu2

Rozwiążcie ćwiczenia i zadania podpięte do lekcji z epodreczniki.pl i wyślijcie na pracadom2020@gmail.com Zaznaczam, że niektóre będą wymagały zrzutów ekranu (print screen – prt sc). Pierwsze trzy osoby otrzymają maks liczbę punktów. Na odpowiedzi czekam do wtorku, 24 marca.

GEOGRAFIA: marzec, tydz. 1. Lekcja 1. Rozmieszczenie ludności Polski i jego przyczyny – utrwalenie.

https://epodreczniki.pl/b/rozmieszczenie-ludnosci-polski-i-jego-przyczyny/P12HUCLtM

Zapoznajcie się z powyższym tematem na epodreczniki i rozwiążcie dla utrwalenia polecenia

HISTORIA: marzec, tydz. 1. Lekcja 2. I wojna światowa na ziemiach polskich

https://www.polskieradio.pl/39/156/Artykul/1277062,Akt-5-listopada-powrot-sprawy-polskiej

https://epodreczniki.pl/a/licytacja-sprawa-polska-w-1917-roku/D176F7ebD

Dla chętnych (wysyłajcie na maila: pracadom2020gmail.com): polecenie 5 z eprodreczniki.pl

Dodaj komentarz