Klasa 4

W tym miejscu pojawią się materiały do pracy zdalnej.

MUZYKA

Praca długoterminowa, wykonanie do końca kwietnia.

Wykonajcie lapbooka pod tytułem:
Polska Wielkanoc
Co powinno znaleźć się w lapbooku:
1. Wiosenne obrzędy i zwyczaje ludowe, (
Marzanna, chodzenie z gaikiem)
2. Polskie zwyczaje wielkanocne, (
śniadanie, Rezurekcja, śmigus – dyngus, malowanie jajek)
3. Sposoby zdobienia jajek wielkanocnych,
4. Tradycyjne potrawy wielkanocne

PRZYRODA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 5. Niebezpieczne organizmy.

Proszę o przeczytanie tematu nr 31 z podręcznika i wykonanie polecenia: Podaj przykłady roślin wywołujących alergię – gotowe prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com zatytułowane kl. 4 Przyroda niebezpieczne organizmy. Obejrzyjcie również pomocny film, do którego link znajduje się poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=Add9Itvi3GU

PRZYRODA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 6. Uzależnienia.

Przeczytajcie temat nr 32 oraz obejrzyjcie zamieszczone poniżej filmy, najlepiej wspólnie z rodzicami. Następnie osoby chętne mailowo odpowiedzą na pytanie: Wymień sytuacje, w których należy mówić nie (kilkuzdaniowe prace ślijcie na maila pracadom2020@gmail.com – tyt. kl 4 przyroda uzależnienia).

HISTORIA: kwiecień, tydz. 3. Lekcja 3. Jan III Sobieski pod Wiedniem.

Zapoznajcie się z treściami zamieszczonymi na platformie epodręczniki (link poniżej) oraz z filmami. Chętni mogą wysłać zrzuty ekranu (lub zdjęcia) z rozwiązanych ćwiczeń na maila (pracadom2020@gmail.com – tytuł maila kl. 4 Sobieski)

https://epodreczniki.pl/a/jan-iii-sobieski-pod-wiedniem/DKv8YVKq9

HISTORIA: marzec, tydz. 2. Lekcja 2. Jan Zamoyski – druga osoba po królu.

Podsumujemy informację dotyczące jednej z najwybitniejszych postaci w dziejach naszego państwa – Jana Zamoyskiego. Po ponownym zapoznaniem się z treściami w podręczniku oraz z dodatkowymi materiałami, wykonacie miniprojekt i wyślijcie go na maila: pracadom2020@gmail.com (maila zatytułujcie Kl 4 Zamoyski). Tytuł miniprojektu: Przygotujcie informacje dotyczące Jana Zamoyskiego przeznaczone do zamieszczenia w encyklopedii. Napiszcie jego biogram liczący nie więcej niż 100 słów. Postarajcie się, aby zawierał on najważniejsze informacje o opisywanej postaci. Pomocne linki i film znajdują się poniżej. Życzę miłej pracy i pozdrawiam.

https://histmag.org/Jakim-krolem-bylby-Jan-Zamoyski-18167

https://www.wilanow-palac.pl/jan_zamoyski_1542_1605_przyjaciel_krol.html

INFORMATYKA

MATEMATYKA

MATEMATYKA Materiały z matematyki dla uczniów klasy czwartej przekazywane są na grupę klasową ” klasa IV-MAT” za pośrednictwem komunikatora- MESSENGER. Proszę uczniów o pracę w programie matematycznym matlandia: https //matlandia.gwo.pl

JĘZYK ANGIELSKI

ĆWICZENIE 1,7

https://l.facebook.com/l.php?u=https%3A%2F%2Fagendaweb.org%2Fverbs%2Fcan-exercises.html%3Ffbclid%3DIwAR3j5FQney0d83lF-B2vqNNvG_vMfSQ484WhW_OFkgRIHv_BS4jfd2gAcsM&h=AT3xA9c8HPKmzeIEtDyiE64CcDyud55w7lAkMXS_KCq4toRWUIjaGG8LpmO9psSx1nnWrlNnnJdNRa1swcwk9dp68KucEBqqs_oL2uocANUSZsK2fE0lmmFC18IKvFdyknFBcg

PRZYRODA: marzec – tydz. 1. Lekcja 1. Składniki pogody i jak je mierzyć?

Podsumowanie informacji dotyczących składników pogody i przyrządów służących do ich pomiaru. Kliknijcie lub skopiujcie do nowego okna w przeglądarce internetowej poniższy link, przeczytajcie temat, obejrzyjcie film, rozwiążcie ćwiczenia: https://epodreczniki.pl/b/ogrodek-meteorologiczny-i-pomiary-skladnikow-przyrody/Pyjh1pLxn

HISTORIA: marzec – tydz. 1. Lekcja 1. Jak odkrycia Mikołaja Kopernika zmieniły świat?

https://epodreczniki.pl/a/mikolaj-kopernik—czlowiek-renesansu/D11Ft5XjJ

https://www.polskieradio.pl/7/5098/Artykul/2456299,Jak-odkrycia-Mikolaja-Kopernika-zmienily-swiat

http://platforma.historiadlapolonii.pl/lessons/hzd/72/1

Po zapoznaniu się z treściami proszę napisać krótkie opracowanie na temat: Dlaczego Mikołaj Kopernik uważany jest za człowieka renesansu? Jak już skończycie, wyślijcie gotowe prace na adres pracadom2020@gmail.com Czekam do środy, 25 marca.

PRZYRODA: marzec, tydz. 1. Lekcja 2. Opady – powtórzenie

https://epodreczniki.pl/a/dlaczego-latem-nie-pada-snieg/D3aG2NSvs

https://epodreczniki.pl/a/woda—zadziwiajaca-ciecz/D80K50Bjb

PRZYRODA: marzec, tydz. 2. Lekcja 3. Choroby zakaźne i zapobieganie im.

Proszę zapoznać się z tematem nr 30 w podręczniku (str. 121-124) oraz wykonać polecenie 4 ze strony 124. Gotową pracę wyślijcie na maila: pracadom2020@gmail.com (maila zatytułujcie SP Korzecznik Klasa 4- przyroda). Zamieściłem również film, który jest pomocny zarówno w rozwiązaniu polecenia, jak i w życiu codziennym.

PRZYRODA: marzec, tydz. 2. Lekcja 4. Pory roku. Jak zmienia się przyroda jesienią i zimą? Jak zmienia się przyroda wiosną i latem?

Zapoznajcie się z poniższymi linkami i wykonajcie ćwiczenia dla samokontroli.

https://epodreczniki.pl/a/jak-przyroda-zmienia-sie-wiosna-i-latem/DZfxZANiI

https://epodreczniki.pl/a/jak-zmienia-sie-przyroda-jesienia-i-zima/DgTnuMBdf

https://epodreczniki.pl/a/zmiany-pogody/DmWH28Ox8

Dodaj komentarz